تعمیرگاه: 44324541 ||  فروشگاه: 33980067 

مرسدس بنز AMG که سال پیش دست به رونمایی از مدل AMG GT زد تا رقابتی خاص را با پورشه ۹۱۱ را آغاز کند و حالا تصاویری از خودروی سدان همین مدل به بیرون درز پیدا کرده است که هنوز شرکت مرسدس بنز و AMG تایید یا تکذیب نکرده اند.

عکس های این خودرو در آخرین شماره از مجله منتشر CAR به نمایش گذاشته شد و نوید  یک کوپه چهار درب است که به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۹ برای ایجاد رقابت با همتایان خود  BMW سری ۶ گران کوپه , استون مارتین Rapid S و پورشه Panamera عرضه می شود.

این خودرو بر روی پلتفرم نسل بعدی CLS که برای سال ۲۰۱۸ شرکت مرسدس بنز تدارک دیده برنامه ریزی شده است.بنا به گفته ها بخش عمده ای از بدنه از آلومینیوم تقویت شده می باشد که به پایین آوردن وزن خودرو کمک شایانی می کند.به‌تازگی رندر و یا عکس‌هایی از یک مدل ۵ در و اسپرت منتشر شده که مزین به یک ستاره در جلوپنجره و شبیه به یک روح وحشی به نام مرسدس بنز AMG GT است.

میان منابع خبری مختلف بر سر چیستی این مدل اختلاف وجود دارد. گروهی عقیده دارند این نمونه رندری اولیه برای نسل جدید مرسدس بنز CLS 2018 است. گروه دیگر اما این فرضیه را رد می‌کنند و از یک تغییر راهبرد در عرضه محصولات مرسدس خبر می‌دهند. گفته شده این رندرها همان مدل معروف AMG GT4 است که مرسدس قصد دارد به‌زودی آن را به بازار معرفی کند.

در حال چه مرسدس بخواهد نسل نوینی از خودروی محبوب CLS را عرضه کند و چه قصد کرده باشد تا مدلی جدید از گروه AMG معرفی کند فرقی نمی‌کند. مهم این است که این رندرها تأیید می‌کند که مدیران و طراحان بنز همچنان بر مشی نوین خود در طراحی محصولات مرسدس اصرار دارند. البته گویا رأس کمپانی بنا به دلایلی در تولید این مدل تردیدهایی دارد.

این خودروی ناشناس که با کد X290 نام‌گذاری شده یک کوپه ۴ در و ۴ سرنشین است. X290 طراحی خیره‌کننده‌ای دارد و اگر به تولید نرسد آن‌قدر زیبا هست که در رثای آن اشک ریخت! این مدل که شباهت آشکاری به پورشه پانامرا دارد احتمالاً برای رقابت رودررو با این ابرخودروی آلمانی و مدل گرن کوپه بی‌ام‌و تهیه و تدارک دیده می‌شود. احتمالاً به خاطر محدودیت‌های موجود این خودرو به یک مدل تولید محدود با مجموعه‌ای تجهیزات انتخابی و یک موتور قدرتمند که مربوط به مدل CLS است روانه خط تولید گردد.

درباره طراحی این مدل هم نکاتی وجود دارد. فرم افقی خطوط در جلوپنجره جای خود را به خط‌های انبوه، کرومی، کشیده و عمودی داده است که پشت ستاره مرسدس بنز جا خوش کرده‌اند. ورودی هوای سپر جلو نیز از فرم مواج موجود در طرح‌های اخیر مرسدس فاصله گرفته و تیز برآمده شده، البته کلیت بدنه همان فرم کلی اتاق AMG GT است که کشیده و پهن شده و چراغ‌ها به‌ویژه در جلو اندکی تیز شده‌اند. همچنین بدنه خودرو با آلومینیوم ساخته می‌شود.

Mercedes-AMG GT (C 190) 2014, exterior: AMG solarbeam; AMG Exterior Night package

احتمالاً برای مدل پایه از ۵ موتور مختلف ازجمله موتورهای ۲.۹ لیتری دیزلی مرسدس با حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ اسب قدرت، یک موتور ۶ سیلندر توربوشارژ با ۴۵۵ اسب بخار قدرت مجهز به یک موتور الکتریکی ۲۰ اسبی، و درنهایت موتور v8 و توربو مرسدس بنز با ۵۵۷ یا ۵۸۵ اسب بخار قدرت استفاده می‌شود. مرسدس بنز در صورت قیمت‌گذاری این مدل، احتمالاً آن را در میان مرسدس CLS و AMG GT قرار می‌دهد. قیمتی که مرسدس برای این مدل در نظر گرفته ۱۲۰ هزار دلار است.


۲۰۱۶ Mercedes-AMG GT

برمبنای برنامه‌ریزی AMG، این برند می‌خواهد تا سال ۲۰۱۸ به مرز فروش سالانه ۶۵ هزار دستگاه خودرو دست یابد.